Zakończenie budowy – 28 marca

Stało się!
Już oficjalnie -> po ubiegłotygodniowej kontroli Nadzoru Budowlanego -> w dniu dzisiejszym PINB wydał decyzję zezwalającą na użytkowanie naszej nowej siedziby 🥳
Po pozytywnym protokole z wizytacji, w miniony weekend w gronie osób związanych z BRAMY-SERWIS świętowaliśmy rozpoczęcie nowego etapu na naszej drodze zawodowej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt!
Teraz zostało już tylko (bądź aż) przeniesienie naszego dobytku wypracowanego przez niemal 16 lat działalności.

Budowa siedziby – 20 lutego

Tak jak obiecaliśmy wcześniej – czekaliśmy z tym postem do momentu zakończenia budowy i zgłoszenia obiektu do odbiorów. 9 lutego zgłosiliśmy naszą nową siedzibę do odbiorów. Wewnątrz zostały już tylko do dostarczenia meble.


Damy znać, gdy będziemy po odbiorach i rozpoczniemy przenosiny.

Budowa siedziby – 25 listopada

Wewnątrz: balustrady na klatce schodowej skończone. Na piętrze ostatnie przygotowania wykończeń wnętrz przed wejściem stolarza – podłogi już gotowe, montujemy jeszcze tylko Flor-boxy. Na parterze: płytki we wszystkich pomieszczeniach zrobione, lustra zamontowane, w magazynku drobnych części zamiennych pojawiły się regały. Zaczynamy dbać o czystość – mycie okien, podłóg, drzwi, itd.

Na zewnątrz: zamontowane stacje pogodowe, żaluzje elewacyjne zaprogramowane, wylany fundament pod szlaban wjazdowy.

Dostarczono też nasz nowy nabytek: 4-kierunkowy wózek widłowy wysokiego składowania, który będzie poruszał się pomiędzy regałami wspornikowymi na hali układając wyremontowane bramy szybkobieżne dla naszych Klientów.

Mamy nadzieję, że kolejny post będzie już informował o zgłoszeniu inwestycji do odbiorów 😉

Budowa siedziby – 21 października

Wewnątrz: zamontowane 90% opraw oświetleniowych, na piętrze zakończony montaż biały; klimatyzacja i ogrzewanie: układy zostały zalane glikolem, automatyka i pompa ciepła są w trakcie uruchomienia; wykończenia wnętrz: szklarze zamontowali słupki poręczy antresoli, ściany na piętrze zazieleniły się, sufit nabrał przestrzenności; na parterze wykończeniowiec wykonał zabudowy g-k i prężnie kładzie płytki; na hali: antresola została zakończona, centrala wentylacyjna uruchomiona, nagrzewnice w trakcie uruchomienia
Na zewnątrz: wykonano instalację odgromową
Dziś odebraliśmy zatwierdzony projekt zamienny ze Starostwa i organizujemy regały do magazynku drobnych części zamiennych
Jeszcze trochę… jest duża szansa na święta w naszej nowej siedzibie!

Budowa siedziby – 9 września

Wewnątrz: zakończono montaż drzwi, elektrycy rozpoczęli montaż lamp, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja są na końcowym etapie, w serwerowni pojawiają się pierwsze urządzenia, piętro jest już wyszpachlowane, część pomieszczeń pomalowana; na hali montowana jest antresola oraz wykonano instalację oświetleniową.
Na zewnątrz: zamontowano oświetlenie zewnętrzne, wywieziono gruz, zamontowano pompę ciepła.

Budowa siedziby – 8 sierpnia

Wewnątrz: elektrycy zakończyli wyposażanie i okablowanie rozdzielnic w części murowanej, na hali wykonali trasy kablowe, rozprowadzili zasilanie oraz wykonali oświetlenie części warsztatowo-magazynowej; kamieniarz wykonał klatkę schodową; prace wykończeniowe na piętrze przeszły w etap szpachlowania ścian; na hali dziś rozpoczęto montaż antresoli; instalacja wentylacji mechanicznej oraz ogrzewania na hali jest na ukończeniu.
Na zewnątrz: zakończono rozprowadzanie otokowego uziomu odgromowego, rozprowadzono przewody zasilające lamp zewnętrznych, zamontowano tzw. „wróblówki” dookoła całej elewacji.

Budowa siedziby – 30 czerwca

Wewnątrz: posadzki zostały wykonane; maszynownia rozpoczęła proces wyposażania technicznego, wstawiono centralę wentylacyjną, wykonawca kontynuuje rozprowadzanie kanałów; otynkowano ścianę pomiędzy halą a budynkiem murowanym; osadzono parapety wewnętrzne; rozpoczęto montaż stolarki otworowej; elektrycy rozpoczęli prace przy mniejszych rozdzielniach.
Na zewnątrz: zakończono prace przy elewacji; dokończono rozprowadzanie drenażu wody opadowej.

Budowa siedziby – 10 czerwca

Wewnątrz: tynki wewnętrzne zakończone, rury ogrzewania podłogowego ułożone, kanały wentylacji mechanicznej w trakcie układania, główna rozdzielnia elektryczna osadzona, przejścia przez ścianę ogniową zabezpieczone, kończymy ocieplenie ściany pomiędzy halą a budynkiem murowanym, dziś rano weszła ekipa od posadzek końcowych.
Na zewnątrz: elewacja wykonana w 80%, kostka brukowa zakończona.

Budowa siedziby – 5 maj

Wewnątrz: izolacja pozioma piętra zakończona, bramy przeciwpożarowe zostały zamontowane, w bieżącym tygodniu planujemy zakończyć tynki wewnętrzne.
Na zewnątrz: rozpoczęliśmy ocieplanie biurowca oraz prace brukarskie.

Budowa siedziby – 26 kwietnia

Instalacje techniczne podtynkowe zakończone, przechodzimy z tynkami na parter. Montaż okien i żaluzji fasadowych zakończony. Bramy segmentowe i drzwi zewnętrzne zamontowane. W tym tygodniu rozpoczynamy izolację poziomą piętra oraz kończymy instalację odkurzacza centralnego. Na zewnątrz teren został wykorytowany pod kostkę brukową, ułożyliśmy instalację odgromową – otokową, kanały dystrybucyjne pod okablowanie oraz odprowadzenie wody z rynien. Nie możemy się doczekać aż brukarze rozpoczną prace. Mimo drobnych problemów trzymamy się założonego planu działania!